#NameFederationM/FPrizemoney
1 Hadley  Morgan ENG M  €          6.250,00*
2 Anna  Andersson SWE F  €          4.250,00*
3 Arnar  Jonsson ISL M  €          3.000,00
4 Jenny  Wegner SWE F  €          2.000,00
5 Nicole  Sanders NED F  €          1.750,00*
6 Brandon  Roberts ENG M  €          1.500,00
7 Carsten  Hansen DEN M  €          1.500,00
8 Amandine  Jacques FRA F  €          1.500,00
9 Eric  Koning NED M  €          1.000,00
10 Jeffrey van de Wakker NED M  €          1.000,00
11 Daniel  Fransson SWE M  €          1.000,00
12 Gery  Verbruggen BEL M  €          1.000,00
13 Michell  Stinissen NED M  €          1.000,00
14 Sanna  Pasanen FIN F  €          2.250,00*
15 Mark  Jacobs NED M  €          1.000,00
16 Glen  Richardson ENG M  €          1.250,00*
17 Johnny  Spil NED M  €             500,00
18 Ghislaine  Stigter-van der Tol NED F  €             500,00
19 Samu  Valaranta FIN M  €             500,00
20 Pascal  Winternheimer GER M  €             750,00*
21 Mike  Bergmann NED M  €             750,00*
22 Valentin  Saulnier FRA M  €             500,00
23 Clément  Dubus BEL M  €             750,00*
24 Kanittha  Pohl GER F  €             500,00
25 Sander  Broers NED M  €             750,00
26 Kaaron  Salomaa FIN M  €             500,00
27 Bodo  Konieczny GER M  €             500,00
28 Bill  Stefopoulos GRE M  €             500,00
29 Oliver  Morig GER M  €             500,00
30 Samantha  Greiner NED F  €             750,00*
31 Vaggelis  Krizinis GRE M  €             750,00*
32 Bart van Beers NED M  €             500,00
33 Youri  Fens NED M  €             750,00*
34 Bram Van Meerbergen BEL M  €             500,00
35 Rasmus  Bering DEN M  €             500,00
36 Sebastian  Lange GER M  €             500,00
37 George  Stefanidis GRE M  €             500,00
38 Jesse  Kallio FIN M  €             750,00*
39 Jord van Weeren NED M  €             500,00
40 Laura  Piros ROU F  €             500,00
41 Oscar Lund  Larsen DEN M  
42 Maxime de Rooij NED F  
43 Mik  Stampe DEN M  
44 Sidney  Schroschk GER M  
45 Quentin  Deroo FRA M  
46 Linus  Boström FIN M  
47 Christian  Haas GER M  
48 Jesper  Agerbo DEN M  
49 Tore  Torgersen NOR M  
50 Josefin  Hermansson SWE F  
51 Jeroen van Geel NED M  
52 Saskia  Schutte GER F  
53 Dan  Østergaard-Poulsen DEN M  
54 Xavier  Milet BEL M  
55 Jimmy Dan  Mortensen DEN M  
56 Cajsa  Wegner SWE F  
57 Stamatis  Roros GRE M  
58 Frank  Drevenstedt GER M  
59 Olaf van Kalken NED M  
60 Patrik Jannik  Sørensen DEN M  
61 Laura  Beuthner GER F  
62 Ida  Andersson SWE F  
63 Thibaut  Lanos FRA M  
64 Tim  Stampe DEN M  
65 Bianca  Wiekeraad NED F  
66 John  Guldbaek DEN M  
67 Juuso  Tiainen FIN M  
68 Niko  Oksanen FIN M  
69 Marcus  Henriksson SWE M  
70 Ronny  Lygre NOR M  
71 Craig  Barrett ENG M  
72 Marco  Baade GER M  
73 Xander van Mazijk NED M  
74 Georg  Skryten NOR M  
75 Adrian  Kindervaag NOR M  
76 Sandra  Matz GER F  
77 Adam  Cairns ENG M  
78 Joni  Oksanen FIN M  
79 Wim  Claessens BEL M  
80 Ray  Teece ENG M  
81 Timo  Schroeder GER M  
82 Andreas  Hernitschek GER M  
83 François  Sacco FRA M  
84 Oliver  Dahlgren SWE M  
85 Jan  Andersen DEN M  
86 Nick de Gelder NED M  
87 Juuso  Rikkola FIN M  
88 Lee  Chatfield ENG M  
89 Shinya  Haest BEL F  
90 Michael  Koch GER M  
91 Wendy  Bartaire-Jimenez FRA F  
92 Franchesca  Plewis ENG F  
93 Saskia  Malz GER F  
94 Paul  Cosgrove NED M  
95 Joppe  Belmans BEL M  
96 Jonas  Dammen NOR M  
97 Brent de Ruiter NED M  
98 Dany  Sixte BEL M  
99 Elco  Gorter NED M  
100 Olli-Pekka  Pajari FIN M  
101 Katie  Finnigan ENG F  
102 Olivier  Leroy BEL M  
103 Jonathan  Lefevre FRA M  
104 Yorick van Deutekom NED M  
105 Dan  Balsom ENG M  
106 Chantal  Jacobs NED F  
107 Miriam  Dreyer GER F  
108 Michael  Krämer GER M  
109 Per Kenneth  Hermansen NOR M  
110 Théo  Olry FRA M  
111 Kylian  Jönsson BEL M  
112 Steffen  Tang-Petersen DEN M  
113 Sandro  Brandt GER M  
114 Anastasis  Stoupis GRE M  
115 Åse  Jacobsen NOR F  
116 Remy  Salingue FRA M  
117 Johnny  Fronville BEL M  
118 Mika  Guldbaek DEN F  
119 Adam  Shrubb ENG M  
120 Sébastien  Bodart BEL M  
121 Filip  Wiklund SWE M  
122 Mariska van den Bos NED F  
123 Christer  Aker NOR M  
124 Anders  Lousdal DEN M  
125 Valentin  Fatu ROU M  
126 Delphine  Labille FRA F  
127 Lefteris  Montsenigos GRE M  
128 Solène  Goron FRA F  
129 Wesley  Selier NED M  
130 Denise  Blankenzee NED F  
131 Dirk  Dreyer GER M  
132 Lindsey  Paling NED F  
133 Ben  Harvey ENG M  
134 Cheska  Tomas NED F  
135 Ioannis  Arnidis BEL M  
136 Jan De Wandeleer BEL M  
137 Micha  Groot NED M  
138 Veronique  Perniaux BEL F  
139 Alain  Nicolas FRA M  
140 Linda Van Kerckhove BEL F  
141 Estelle  Bain FRA F  
142 Ferrell  Khoo NED M  
143 Delano  Beekman NED M  
144 Romano  Pierau NED M  
145 Julien  Sermand FRA M  
146 Marco de Bruijn NED M  
147 Nikos  Kagialoglou GRE M  
148 Jonas  Maes BEL M  
149 Vince  D'Haese BEL M  
150 Menno van den Heuvel NED M  
151 Anique van Ewijck NED F  
152 Colin van Puyfelieck BEL M  
153 Cornelia  Weitzel GER F  
154 Ryan  Vanderschueren BEL M  
155 Julien  Gueret FRA M  
156 Margreet  Dirks NED F  
157 Michael  Coussens BEL M  
158 Tatu  Lehtonen FIN M  
159 Ronan van der Loo NED M  
160 Josh  Plewis NED M  
161 Joshua  Schuurman NED M  
162 Ger van Loon NED M  
163 Thierry  Olry FRA M  
164 Ramon  Hilferink NED M  
165 Werner van Ginneken NED M  
166 Julien  Keller FRA M  
167 Lauri  Sipilä FIN M  
168 Claudia  Sawicki GER F  
169 Liliane  Vintens BEL F  
170 Steve  Gastmans BEL M  
171 Mike  Tollebeke BEL M  
172 Michael  Bai DEN M  
173 Louis  Hendriks NED M  
174 Selwyn  Morgan ENG M  
175 Harley  Snijders NED M  
176 Vince van der Loo NED M  
177 Audrey  Skopnick FRA F  
178 Stephan van Bezouw NED M  
179 Michael  Extra NED M  
180 Jann  Thomsen GER M  
181 Tjeu  Thompson NED M  
182 Kenneth  Ramos NED M  
183 Dave  Vissenberg BEL M  
184 Anouk  Keizer NED F  
185 Luc  Viry FRA M  
186 Martijn  Postma NED M  
187 Vincent  Vluggen NED M  
188 Sjoanita  Brommer NED F  
189 Fredrik  Schack von Brockdorff SWE M  
190 Jos  Dircks NED M  
191 Michael  Reischmann GER M  
192 Henry van Steenis NED M  
193 Florentine  Burmeister GER F  
194 Bart Vander Wee BEL M  
195 Hans  Wagner NED M  
196 Jonathan  Marcotte CAN M  
197 Bianca  Brommer NED F  
198 Aris  Paterakis GRE M  
199 Fabrice  Rouge BEL M  
200 Bill  Obispo NED M  
201 Romano  Beekman NED M  
202 Bart  Stokkermans NED M  
203 Femke  Postma NED F  
204 Herwin  Zweers NED M  
205 Mylene  Mulder NED F  
206 Eugène  Kooijmans NED M  
207 Joss  Rijkx NED M  
208 Yarne  Vanhoof BEL M  
209 Mitchel de Brouwer NED M  
210 Lex  Beauchampet NED M  
211 Berry  Termeer NED M  
212 Hans  Bogaard BEL M  

* includes special prizes like Squad Winner and Qualification Winner.